REKLAMI KAPAT
99TL Dedicated Sunucu
DivxAdresi.Com | 2013  Son Çıkan Yerli Filmler, Yabancı Dizi, Divx, MP4, Anime,  Belgesel,  Oyun Tek Link Download İndirme
Geri git   DivxAdresi.Com | 2013 Son Çıkan Yerli Filmler, Yabancı Dizi, Divx, MP4, Anime, Belgesel, Oyun Tek Link Download İndirme > Bilgisayar (Bütün Herşey) > Resimli Program Anlatımlari

Bilgisayarımı Nasıl Hızlandırabilirim ?

Ana Sayfa Forum Üye Ol / Register Şifremi Unuttum Arama Forumları Okundu Kabul Et

YASAL UYARI
||| YASAL UYARI |||
Forumumuzdaki Film'ler Tanıtım Amacıyla Konulmuştur! 24 Saat İçerisinde Silinmesi Gerekmektedir..!
Aksi Takdirde Doğabilecek Her Türlü Yasal Sorumluluktan forumumuz Sorumlu Değildir.
Lütfen Film Yapımcılarını Desteklemek İçin Marketlerden Filmleri Satın Alınız..
5611 Sayılı Kanunun 4. Maddesine Göre Sitemizden Verilen Linkler ( Bağlantıların ) Hiç Birinden Site Yöneticileri Sorumlu Değildir
Yeni Konu aç Cevapla
  #1 (permalink)  
Alt 20.12.2008, 05:14:13 AM
yeni Bilgisayarımı Nasıl Hızlandırabilirim ?

Konu - Mesaj1. Hızlı Açılış


2. Hızlı Çalışma

3. Hızlı Kapanış


●HIZLI AÇILIŞ

Msconfig komutunu kullanarak açılışta gereksiz programları Sistem Yapılandırma Hizmeti yardımıyla başlangıçtan kaldırabiliriz.

C:\WINDOWS\Prefetch dizininin içinde bulunan mevcut “pf” uzantılı dosyaları silmemiz açılışta hız kazanmamıza yardımcı olacaktır.

Başlat menüsü normalde çok yavaş çalışır. Hızlandırmak için yapacağınız işlemler çok basit. HKEY_CURRENT_USER/Control Panel Desktop/ MenuShowDelay bölümünü bulun. Burada start mönüsü hızının 400 olduğunu göreceksiniz. Eğer start butonuna bastıktan sonra beklemeye tahammülünüz yoksa 400 olan bu değeri 10-20 veya “0” gibi değerler vererek artık bu işkenceden kurtulmuş olacaksınız. Tabi ki bu işlemin geçerli olabilmesi için bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekecektir.

Masaüstüne herhangi bir arka plan koymadığımız zaman açılışın hızlanmasına yardımcı olmuş oluruz.Bu nedenle masaüstü rengi olarak siyahı seçmeniz arka plan olarak “none” seçeneğini kullanmanız akıllıca olacaktır.

Bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler mönüsünden gelişmiş kısmına gelin buradan en altta bulunan ayarlar butonuna tıklayın ve yukarıdaki saniye olarak verilen değerleri “0” olarak değiştirin “Hoş Geldiniz” ekranının görünme süresini en aza indirin.

Bilgisayarın her açılışta disket sürücüyü denetlemesi işlemini sonlandırıp daha hızlı bir açılış için zaman kazanmanın yolu aynen şöyle. HKEY_CURRENT_USER\software\Mic rosoft\Windows\curre nt Version\policies\exploler anahtarını etkinleştirdikten sonra bu kısımda ki “No DriverTypeAutoRun” öğesini seçin ve Düzen \Değiştir komutunu çalıştırın. Şimdi bu öğenin mevcut değerini”91” olarak değiştirin ve onay düğmesini tıklayın işlem tamam.

kullanmadığınız USb ve SERİ portları kaldırarak hem açılışta hemde kapanışta zaman tasarrufu sağlamış olursunuz.

●HIZLI ÇALIŞTIRMA

Beklide performansı en fazla etkileyen kısma geldik şimdi. Burada vereceğimiz en önemli karar bilgisayar kullanımdaki hız mı yoksa görsellik mi önemli bizim için . Cevabınız hız olursa şimdi şu işlemleri sırayla yapmanız bilgisayarınızın hızını %10-15 civarında artıracaktır. Öncelikle Ctrl+Alt+Delete kombinasyonunu kullanarak Windows görev yöneticisi ana mönüsünden performans seçeneğinde görülmekte olan ram kullanım miktarını bir yere not alın. Şimdi bilgisayarım simgesine sağ tıklayın özellikleri seçin. Sistem özellikleri ana mönüsünden sırasıyla gelişmiş\ayarlar ve son olarak ta “en iyi performans için ayarla” seçeneğini seçin ve uygula tamam butonlarına sırasıyla basın.şimdi karşınızda klasik bir Windows görüntüsü çıkacak. İşte performans için en ideal görünüm bu. Şimdi tekrar Ctrl+Alt+Delete tuş kombinasyonunu kullanarak Windows Görev Yöneticisini kullanarak kullanılan ram miktarını kontrol edin miktarın biraz daha azaldığını görebilirsiniz.

Belli aralıklarla Sistem Araçları mönüsünde bulunan Disk Temizleme ve Disk Birleştirme özelliklerini kullanmayı ihmal etmeyin. Programların çalışmasında çok belirgin olmasa da bir miktar performans artışı sağlandığı ve harddiskiniz de kullanılamayan alanları kullanma imkanı elde etmiş olduğunuzu görecektiniz. Bu işlemin ne kadar yararlı olduğunu test etmek isterseniz özellikle sıkıştırma işlemi yapmadan önce kullanılabilir alan toplamını bir yere not alın ve işlem bittikten sonra ki miktar ile karşılaştırın farkı açıkça göreceksiniz.

Eğer işlemciniz ve kullandığınız ana kart “Hyperthreading” ve “DualChannel” özelliğini destekliyorsa bu özelliğin kesinlikle aktif hale getirmelisiniz. Peformans kazancınız %10-15 aralığında artacaktır.

Sanal bellek artışı ile doğru orantılı olarak performans artışı sağlamak mümkün nasıl mı? Şu yolu izlemeniz size yardımcı olacaktır “Bilgisayarım \özellikler\gelişmiş\performan s\ayarlar “ burada karşımıza çıkan Sanal Bellek başlıklı pencereden değiştir düğmesini kullanarak sanal belleğin boyutunu istediğiniz ölçüde artırdıktan sonra ayarla butonuna basıp çıkmanız işlemi bitirmeniz için yeterli olacaktır.Ayrıca şunu belirtmekte fayda var vereceğiniz yeni değerin kullandığınız fiziksel belleğin en az “1.5” katı en çok “3” katı olması gerekiyor. Ayrıca şunu bilmekte yarar var sanal belleğin yükseltilmesi demek bilgisayarın çok hızlı çalışacağı anl***** gelmez. Sanal bellek fiziksel belleğin yeterli olmadığı yerde sabit diskinizi kullanmaya başlaması demektir bu da sabit diskte sanal bellek miktarı kadar boş alana ihtiyacınız olacağı anl***** gelir. Bilinmesi gereken bir gerçek var ki o da sabit diskin fiziksel bellek kadar hızlı işlev yapamayacağı. Bu sebeple sanal bellekten ziyade sisteminize ilave edeceğiniz ekstra fiziksel bellekler bilgisayar performansını daha fazla etkileyecektir.

Bilgisayarımızın otomatik güncellemelerini kapatarak biraz daha hız kazanmak mümkün. Otomatik güncelleştirmeleri kapatıp güncellemeleri manuel olarak yapmak bilgisayarımızı hızlı çalıştırmakta biraz daha hız kazanmamıza yardımcı olur tabi ki Windows güncellemeleri aksatmamak şartıyla.Neden böyle bir işlem yapma ihtiyacı duyduğumuza gelince Windows güncellemelerden haberdar olduğunda bilgisayara kurabilmeniz için bu eklentileri Download etmeye başlar ki bu işlem bilgisayarımızın performansının düşmesine sebep olur.

Cd-Rom a takılan bir Cd içerisinde bulunan programların otomatik olarak açılması zaman kaybına sebep olabilirbu özelliği devre dışı bırakmak için sırasıyla şu işlemleri yapmamız gerekiyor. Öncelikle “regedit” komutunu kullanarak kayıt defterini açmamız gerekiyor daha sonra sırasıyla; HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Curr entControlSet\Servic es\Cdrom anahtarını etkinleştirmek ve buradaki “1” değerini “0” olarak değiştirmek işlemi bitirmek için yeterli olacaktır.

Yapacağımız ufak bir ayarlama ile Explorer açılış süresini en aza indirmek mümkün. Bu işlem için; HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Wi ndows\CurrentVersion \Explorer\RemoteComputer\NameS pace yolunu takip ederek burada bulunan { D6277990-4C6A-11CF-8D87-00A-A0060F5BF }satırını silin. Bu işlem bittikten sonra Explorer hizmetini açarken farkı hissetmeniz mümkün olacaktır.

Video düzenleme ve veritabanı gibi aşırı veri yoğunluklu uygulamalar ile uğraşıyorsanız fiziksel bellekten önbellek için ayrılan miktarı yükselterek performans artışı sağlamak mümkün. Bunun için “Denetim masası\sistem\gelişmiş\perform ans ayarları\gelişmiş yolu ile geldiğimiz bölümde ki sistem önbelleği seçeneğini seçip uygula tamam işlemini yerine getirin işte bu kadar. Bu işlemin ne kadar kullanışlı olduğuna siz karar verip gerekliyse bu işlemi yapmanız önerilir.

Bilgisayara dijital fotoğraf makinasından aktardığımız fotolara tek tek isim vermek çok zaman alıcıdır. Belli bir grup fotoğrafa aynı isim fakat farklı numaralar eklemek için fotoğrafların olduğu klasörü açın “Ctrl+Alt” tuş kombinasyonu ile fotoları seçin ve ilk fotonun üzerine gelip yeniden adlandırma işlemi yapıp enter tuşuna basın işlem tamamdır.

Popüler bir Cd yazma programı olan Nero’yu daha hızlı açabilmek için şunları yapmamız yeterli olacaktır. Başlat\denetim masası\yönetimsel araçlar\hizmetler aracını çalıştırın ve burada ki “Imapı CD Yazma COM hizmeti” öğesine tuşla tıklayın. Kısa yol mönüsündeki özellikler komutunu çalıştırın ve takip eden pencere de ki başlangıç türü açılış listesinden devre dışı öğesini seçin. Bu işlemler bittikten sonra Cd yazma işlemine daha hızlı başlamanız mümkün olacaktır.

●HIZLI KAPANIŞ

Bu bölümde bilgisayarımızın hızlı kapanmasına yardımcı olacak birtakım ayarlardan bahsedeceğim.

Kayıt defterinde yapacağımız birkaç ufak değişiklikle bilgisayarımızın kapanma süresini en aza indirmek mümkün. Bu işlem için ”HKEY_CURRENT_USER\ control Panel\ Deskop” anahtarını etkinleştirdikten sonra yandaki mönüde bulunan “AutoEndTask” üzerine çift tıklayın burada ki değeri “1” olarak değiştirin işlem tamam.

Xp nin kapanmasını geciktiren servislerin kapanma süresini 20 saniyeden daha aşağılara çekmek için kayıt defterinden ”HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ Controlset001\Control anahtarını etkinleştirin ve buradaki “WaitToKillServiceTimeout ” öğesinin mevcut değerini “2000” olarak değiştirin.

Programların daha hızlı kapanmasını sağlamak için Kayıt defteri düzenleyicisindeki “HKEY_CURRENT_USER \Control Panel \Deskop” anahtarını etkinleştirin “WaitToKill AppTimeout” değerini “5000” olarak değiştirin. Aynı bölümde bulunan “AutoEndTasks” kaydının değerinin üzerine çift tıklayın ve burada ki “0” değerini “1” olarak değiştirin.

Xp kapanırken birikmiş olan sanal bellek miktarını silme için bir süre daha zaman kaybına neden olur bu zaman kaybını en aza indirmek için şu yolu izlemeniz yeterli olacaktır. “başlat\çalıştır\”gpedit.msc”\ bilgisayar yapılandırması\windows ayarları\güvenlik ayarları\yerelilkeler\güvenlik seçenekleri yolunu izledikten sonra pencerenin sağ tarafındaki Kapat: sanal bellek disk bellek dosyasını temizle ibaresini çift tıklayın ve çıkan pencereden devre dışı seçeneğini etkinleştirin işlem tamam.


Konu - Mesaj
Alıntı ile Cevapla
crazy_dreams Kullanıcısına bu mesajı için 6 üye teşekkür etti:
anamur_hb (24.03.2009), doncakkal (16.01.2009), emirkanim (25.03.2011), serhatgiyik (21.09.2009), trcoderman (14.09.2009), tırcı (17.03.2009)
  #2 (permalink)  
Alt 14.01.2009, 11:49:50 PM
Standart

Konu - MesajELLERİNE SAĞLIKBİLĞİLERİNİZE DE HELAL OLSUN.SAHİP OLDUĞUNUZ BİLĞİLERİNİZİ DE PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN ÇOK ÇOK TEŞEKKÜRLER...Konu - Mesaj
Alıntı ile Cevapla
  #3 (permalink)  
Alt 19.02.2009, 02:12:02 PM
Standart

Konu - Mesajthanks iyi paylaşım (program yokmu) sitede varsa söle lütfen Konu - Mesaj
Alıntı ile Cevapla
  #4 (permalink)  
Alt 17.03.2009, 02:19:43 PM
Standart

Konu - Mesajpaylaşımın için teşekkürler kardeşim...Konu - Mesaj
Alıntı ile Cevapla
  #5 (permalink)  
Alt 14.09.2009, 04:47:46 AM
Standart

Konu - MesajPaylaştığın için teşekkürler...Konu - Mesaj
Alıntı ile Cevapla
Sayfa 0.1122 saniyede (89.11% PHP - 10.89% MySQL) 10 sorgu ile oluşturuldu.
Sitemap1 | Sitemap2 | Sitemap3| Sitemap4 | Sitemap5|Sitemap6| Sitemap7| Sitemap8| Sitemap9| Url | Tags | TagMap | TagxMap| SeoMap | Aranan | Arşiv| TagUrlMagraFilm
Film indir bedava film çizgi film Film izle Film download Online film Türk Filmleri Film izle
Sitemap1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 34, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 35, 36, 37, 38, 41, 50, 48, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 49, 51, 52, 53, 54, 57, 58, 55, 56, 59, 60, 65, 62, 64, 66, 67, 68, 69, 70, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 94, 78, 79, 80, 82, 81, 83, 84, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 95, 96, 306, 100, 106, 113, 232, 218, 234, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 233, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 245, 247, 248, 249, 251, 252, 256, 257, 258, 284, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 295, 282, 283, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 296, 297, 298, 299, 300, 301, 302, 303, 304, 308, 307, 309, 310, 311, 316, 312, 313, 314, 315, 317, 318, 319, 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329,
GoogleYerli Divx-Film Download, Turkce (dublaj) Filmler, Türk Yapımı filmler - Yerli Filmler, Dizi (Türk), Türkçe SES Dosyaları, Mp4 Turkce Filmler, Anime (tr), Dini Filmler, Uyarı - Uzaklaştırma - Atılma, Belgesel Filmler, Diğer Download, Yerli Film İstek Bölümü, Kurtlar Vadisi Pusu, Avrupa Yakası, Kavak Yelleri, Binbir Gece, Arka Sokaklar, Tek Link Filmler, Yabancı Divx-Film Download, Divx Download, Tek Link Filmler, HD DVD | BluRay Download, Mp4 Yabancı Filmler, Anime (yabancı), Belgesel Filmler (yabancı), Ftp, Yabancı Film İstek Bölümü, Forum Hakkında, Duyurular, Öneri | Şikayet, Çöp Kutusu, Çöp Kutusu, Sinema, Yeni Çıkan Filmler, Sinema Haberleri, Haftanın Filmleri, Online video, Tanışma - Kaynaşma, Diger Videolar, Müzik, Komik, Motorlu Araclar, Hayvanlar Alemi, Spor, Korku (18+), Sohbet-Geyik-Anket, Anketler, Sohbet - Geyik, Fragmanlar, Dizi (Yabancı), Türkçe Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Divxadresi.com Upload'ları (Tek Link), Film Upload'ları (TekLink), Yabancı Filmler, Online Filmler, Çizgi Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Yerli Filmler, İslami Filmler, Konserler, Nostalji, Belgesel, Anime Filmler... (Türkçe), Bilgisayar (Bütün Herşey), Download [ Programlar ], Ses & Video, Antivirüs & Güvenlik, Sistem Araçları, İnternet Araçları Download, Sözlük Programları, Oyun Download, Oyun Dağıtım, PSP Oyunları, RIP Oyunlar, PS2 Oyunları, Online Oyunlar, Oyun Yamaları, Resim-Grafik-3D-CAD/CAM, Elektronik - Yazılım Geliştirme, MSN, Chat Programları, Tema SkiN, Web Design Download, Veri Yedekleme - Kurtarma, İstek ve Sorun Hattı, Resimli Program Anlatımlari, İstek ve Sorun Hattı, Gold ve Silver üyelik hakkında, Knight Online, Oyun Upload'ları (Tek Link), Datalife Engine, Web Sistemleri, Genel Sorunlar, Web Sistemleri, Joomla, vBulletin, IPB / Invision Power Board, SMF / Simple Machines Forum, Diğer Popüler Web Sistemleri, WordPress, PhpBB, MKPortal, Subdreamer, MyBB, YaBB, osCommerce, Çeşitli İçerikte Hazır Web Sistemleri, vBulletin Mod & Hack & Eklenti, vBulletin Dil Dosyaları, Tema | Stil Eklenti, vBulletin İndir, Sorularınız ve Cevapları, İstekleriniz, Yabancı Klipler - Konserler, Yerli-Yabancı Diziler, Satış Bölümü, Satış bölümü, Boxset(Seri filmler), Türkçe Klipler - Konserler, Diziler, Güncel Haberler, İnternet - Teknoloji - Tasarım, Tv Dizi Filmlerin Çevirileri, HD DVD & BluRay-1080p, 720p, Böcükler, Yerli Divx-Film İndir, Türkçe Dublaj Filmler, Mp4 - Mkv - Rmvb Dublaj Filmler, Türk Yapımı Filmler - Yerli Filmler, Dual Ac3 Filmler, Türk Dizi, Türkçe SES Dosyaları, Anime/Çizgi Film, Dini Filmler, Yerli Belgesel Filmler, Diğer Yerli Filmler, Yerli Klipler - Konserler, Cep Tel. Video (Tr), Spor - Full Maçlar, Tv Show's, Kurtlar Vadisi Pusu, Avrupa Yakası, Kavak Yelleri, Mp4 - Mkv - Rmvb Yerli Filmler, Tek Link Filmler, Seri Filmler (BoxSet), DVD, Tek Link DivX, Yabancı Divx-Film Download, DivX Download, Dizi / Tv Series, Mp4 - Mkv - Rmvb, Anime/Cartoon, Belgesel / Documentary Film, UzakDoğu Divx Filmler, Yabancı Klipler - Konserler, Diğer / Other Download, Ftp, P2P (emule, ares, kazaa v.s), P2M (Peer to Mail Mail), Heroes, Lost, Prison Break, Smallville, UzakDoğu Mp4 Filmler, Cep Tel. Video, Üyelerimizden Özel Uploadlar, Tüm Paylaşımlarım, Dökümanlar, Vip Genel, Vip Bölümü, Yabancı Filmler, Türkçe Dublaj Filmler, Türk Filmleri, Portal Konular, Animasyon Filmler, Belgesel, Spor Ve Tiyatro Gösterileri..., Oyun, Türkçe DVD, Vip Paylaşımlar, Yeni Çıkan Oyunlar, Kanal D Dizileri, ATV Dizileri, Show Tv Dizileri, TRT Dizileri, FOX Tv Dizileri, Samanyolu Dizileri, Diğer Tv Dizileri, Dizi, E-Kitap, +18 Video,